ARCHIWUM 24

  klub
strona główna
aktualności
informacje
prasa
wydarzenia
wywiady
  liga
kadra
terminarz
mecze
tabela
  historia
kronika
resoviacy
1905...
Rzeszów
artykuły
  www
e-muzeum
foto
linki
kontakt
księga gości
forum


 

 

 

 2009.03.11 | "Najważniejsza jest dla mnie Resovia ..." - Marek Kusiak

Wywiad dziennikarza "Sportowych Faktów", Kamila Górniaka z obrońcą Resovii Markiem Kusiakiem.

- Niebawem rozpocznie się runda wiosenna. Jak oceni pan okres przygotowawczy?
- Klub stworzył nam optymalne warunki, jak na ten moment, żeby się dobrze przygotować do rundy rewanżowej. Trenerzy zadbali, aby drużyna była dobrze przygotowana. Ja osobiście miałem ten okres skrócony ze względu na kontuzję, ale powoli dochodzę do formy.

- Resovia zajmuje po pierwszej rundzie pierwsze miejsce. Czy cel to tylko i wyłącznie awans?
- Jesteśmy na miejscu, które odpowiada umiejętnościom zespołu i nikt chyba nie wątpi, że to jest nasz główny cel.

- Kto będzie głównym kontrkandydatem do awansu?
- Oczywiście Stal Rzeszów, chociaż nie skreślam innych drużyn, ale mnie to osobiście mało interesuje co się u nich dzieje w zespole. Najważniejsza jest dla mnie Resovia.

- Jakiś czas temu w prasie pojawiły się spekulacje, że będzie fuzja z Kmitą. Do fuzji nie doszło, a Kmity już nie ma. Dlaczego tak się stało?
- To były spekulacje. Z tego co wiem, to byłoby bezsensowne rozwiązanie ze względu nie tylko na kasę, a nas jako zawodników interesuje tylko wynik sportowy. Nie wnikałem w fuzje itp.

więcej | Sportowe Fakty, sportowefakty.pl

 2009.03.09 | Rafał Turczyn najlepszym piłkarzem Zamojszczyzny

Niedawno pozyskany piłkarz Resovii, Rafał Turczyn wyróżniony został tytułem "piłkarza roku 2008" w IX Plebiscycie Piłkarskim Zamojszczyzny.
Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się 6 marca w zamojskiej restauracji "Broadway". Pomocnik Resovii w konkursie rywalizował z piłkarzami klubów regionu zamojskiego.
Lista nominowanych:  Tomasz Ciećko (Tomasovia), Piotr Fulara (Łada), Serges Kiema (Hetman), Łukasz Lalik (Olender), Tomasz Margol (Hetman), Witalij Mielniczuk (Spartakus), Igor Migalewski (Hetman), Piotr Sasim (Olender), Paweł Sawic (Roztocze), Przemysław Sioma (Huczwa), Bartosz Stefanik (Tomasovia), Rafał Turczyn (Hetman), Ireneusz Zarczuk (Łada), Ireneusz Baran (Tomasovia), Kamil Droździel (Tomasovia, Spartakus).

 resoviacy.pl

 2009.03.07 | Porażka w sparingu z Kolbuszowianką

Resovia Rzeszów - Kolbuszowianka Kolbuszowa 0:1 (0:0)
81' (k) Szalony

Resovia: Pietryka, Kozubek, Kusiak, Baran, Szkolnik, Turczyn, Fryc, Walaszczyk, Cygnar, Wiktor, Tyrkało oraz Bogacz, Pietrucha, Pydych, Domoń, Grabowski, Jakubowski, Madeja, Piątkowski, Danielak, Kruczek, Korab
Kolbuszowianka: Kozioł, Serafin, Pastuła, Polak, Wilk, Gorzelany, Abramowicz, Frankiewicz, Selwa, Pruś, Jamróz oraz Wróblewski, Adranowicz, Lenart, Szalony.

W meczu rozegranym w poddębickiej Pustyni nie zabrakło ambicji i zaciętości. Rzeszowianie, którzy częściej byli przy piłce nie potrafili wykorzystać przewagi na boisku. W 81 minucie za przewinienie Barana na polu karnym, sędzia podyktował jedenastkę. Skutecznym wykonawcą rzutu karnego był Robert Szalony były zawodnik Resovii. Sobotni sparing okazał się wyjątkowo pechowy dla Kamila Walaszczyka. Rozgrywający Resovii doznał silnego stłuczenia kolana.

 resoviacy.pl

2009.03.06 | "Jeszcze pięć, może sześć lat..." - wywiad Jerzym Podbrożnym

Archiwalny wywiad (1996.01.10) z Jerzym Podbrożnym, byłym piłkarzem Resovii, Lecha Poznań i Legii Warszawa

- Jak spędził pan okres świąteczno - noworoczny?

- Święta spędziłem w rodzinnym gronie na przemian u moich rodziców w Przemyślu oraz Rzeszowie, w którym na stałe mieszkam. Z kolei Nowy rok już po raz trzeci z rzędu powitałem na sylwestrowym balu organizowanym przez rzeszowską Politechnikę. Bawiłem się z moimi najbliższymi przyjaciółmi jeszcze z okresu gry w barwach Resovii - Tomkiem Orłowskim, Markiem Amarowiczem, Jasiem Kozickim, Markiem Kramarzem oraz debiutującym w naszej stałej paczce młodym bramkarzem mojej byłej drużyny Grzegorzem Opalińskim.  Jak zwykle atmosfera była znakomita i wypada tylko żałować, że ten wolny czas szybko się skończył.

- Czy miniony rok był udany dla pana?
- Myślę, ze tak. Nie brakowało w nim sportowych sukcesów, takich jak sięgnięcie przeze mnie z Legią po drugie z rzędu mistrzostwo Polski. Tak w ogóle, to było to już czwarty mistrzowski tytuł w mojej piłkarskiej karierze. Te dwa poprzednie zdobywałem wraz z Lechem. Poza tym - niezapomniane mecze w Lidze Mistrzów i awans do ćwierćfinału najlepszych europejskich drużyn. To wyniki, które muszą satysfakcjonować. Niedosytem jest to, że w minionym sezonie nie udało mi się po raz trzeci wywalczyć króla strzelców, chociaż byłem tego bardzo bliski. Może gdybym wystąpił w ostatnim ligowym meczu przeciwko Widzewowi, wówczas udałoby mi się odrobić dystans jednej bramki do Bogdana Cygana.

więcej | resoviacy.pl

2009.03.04 | Resovia pokonała rezerwy Korony

Korona II Kielce - Resovia Rzeszów 0:2 (0:1)
15' Walaszczyk, 73' Piątkowski

Korona II: Socha, Milcarz, Kiercz, Szajna, Kal, Chrzanowski, Strzębski, Czarnecki, Tracz, Malinowski, Michałek oraz Małecki, Nowak, K. Pydych, Dziubek, Lenart, Polakowski, Czarnecki, Duda, Paprocki
Resovia: Król, Szkolnik, Kusiak, Baran, Kozubek, Turczyn, Domoń, Walaszczyk, Cygnar, Kruczek, Wiktor oraz Piątkowski, Fryc, Jakubowski, R. Pydych, Tyrkało, Korab, Madeja, Pietrucha, Bogaczfoto: Karol Mazur, Korona Media Team | www.korona-kielce.pl

Piłkarze Resovii odnieśli kolejne sparingowe zwycięstwo. Tym razem rzeszowianie pokonali drużynę rezerw Korony, grającą w III lidze małopolsko- świętokrzyskiej. Kielczanie wzmocnieni czterema zawodnikami z pierwszej drużyny (Szajna, Michałek, Kal, Nowak) nie radzili sobie z dobrze grającą drugą linią "pasiaków". Pierwszą bramkę zdobył Kamil Walaszczyk strzałem z rzutu wolnego wykonywanego z odległości 25 metrów. Wynik na 2-0 podwyższył w zamieszaniu podbramkowym Jarosław Piątkowski.

resoviacy.pl

2009.03.04 | Z sercem na koszulkach do walki o ligowe punkty

Według informacji podanej na oficjalnej stronie internetowej klubu - resovia.res.pl, Cywilno - Wojskowy Klub Sportowy Resovia nawiązał umowę partnerską z Fundacją "Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci".
W nadchodzącej rundzie wiosennej piłkarze Resovii występować będą z charakterystycznym sercem na koszulkach. Jest to logo "Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci" jedynej tego typu organizacji działającej na terenie województwa podkarpackiego. Fundacja Została powołana, aby objąć opieką domową dzieci z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi schorzeniami. Siedziba Fundacji "Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci" mieści się w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 21. Więcej informacji o Hospicjum na http://www.hospicjum-podkarpackie.pl

resoviacy.pl

2009.02.27 | Resovia przed sezonem

Resovia Rzeszów - Czarni Połaniec 3:1 (2:0)
Wiktor, Tyrkało, Piątkowski - Gębalski

Resovia: Pietryka, Pydych, Kusiak, Kozubek, Szkolnik, Turczyn, Cygnar, Domoń, Walaszczyk, Wiktor, Tyrkało oraz Baran, Jakubowski, Madeja, Danielak, Kruczek, Pietrucha

Wczoraj lider III ligi lubelsko -podkarpackiej wygrał w sparingu z Czarnymi Połaniec 3-1 po golach Mariusza Wiktora, Witalija Tyrkały i Jarosława Piątkowskiego. Mecz rozegrano na sztucznej nawierzchni w Ostrowcu Świętokrzyskim. W drużynie Czarnych zagrali byli piłkarze Resovii: bramkarz Wojciech Daniel i napastnik Piotr Mazurkiewicz.
Zmiany zachodzące w Resovii nie kończą się tylko na kadrze piłkarskiej. Nowy prezes sekcji, Adam Sadecki współpracował będzie z nowymi wiceprezesami. Pierwszym z nich został Janusz Solarz, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala nr 2 w Rzeszowie. Według lokalnej prasy drugim wiceprezesem zostanie Adam Panek, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie.
Dobrą wiadomością jest również powiększone grono darczyńców rzeszowskiego klubu. Śladem sponsorów Resovii, firm „Zeto” i „Mayland” poszły kolejne firmy. Spółka „Best Construction” została srebrnym, a firma Fotoelektro.pl „brązowym” partnerem Resovii.

resoviacy.pl

2009.02.26 | Rafał Turczyn piłkarzem Resovii

Były piłkarz Hetmana Zamość, Rafał Turczyn dołączył do  kadry rzeszowskich "pasiaków". 19-latek z Zamościa jest wychowankiem zamojskiej szkółki piłkarskiej AMSPN Hetman. Pierwsza runda sezonu 2008/09 była przełomowa w jego karierze piłkarskiej. Wystąpił we wszystkich meczach rundy jesiennej drugoligowego Hetmana Zamość. W październiku wziął udział w zgrupowaniu młodzieżowej reprezentacji Polski trenera Andrzeja  Zamilskiego.

 

resoviacy.pl

2009.02.21 | Remis w sparingu z drugoligowcem

Stal Poniatowa - Resovia Rzeszów 0:0

Stal:
Mańka, Czępiński, Styżej, Grajper, Cyranowski, Pindiur, Krystosiak, Rado, Jabłoński, Mazurek, Sadowski oraz Szczawiński, Nowak, Gołębiowski, Wilawer
Resovia: Król, Pydych, Kozubek, Bogacz, Szkolnik, Grabowski, Walaszczyk, Fryc, Tyrkało, Danielak, Kamiński oraz Cygnar, Wiktor, Pietrucha, Korab, Madeja, Kruczek, Domoń

Wynikiem bezbramkowym zakończył się sparingowy mecz Resovii i drugoligowej Stali Poniatowa. Mecz rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią Piłkarskiego Ośrodka Treningowego w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Resovii zagrał testowany 22-letni napastnik, Piotr Kamiński. 

resoviacy.pl

2009.02.16 | "W Polsce mam szansę ..." - Witalij Tyrkało

Urodziłem się 25 lat temu we Lwowie. Jestem wychowankiem Karpat i w barwach tego klubu debiutowałem w ukraińskiej ekstraklasie. W Karpatach poznałem Maćka Nalepę. Ostatnio grałem w Arsenale Biała Cerkiew - to drugoligowy zespół o wielkich ambicjach. Powstał niedawno, ale jego szefowie chcą, żeby wdarł się przebojem do ekstraklasy.
- Problem w tym, że na Ukrainie mamy kryzys gospodarczy. Bardzo wielu piłkarzy wyjeżdża zarabiać pieniądze do Polski. Niektórym, jak mojemu kumplowi Igorowi Migalewskiemu, udaje się podpisać dobry kontrakt. Od wiosny Igor występować będzie w GKS Bełchatów.
- Bardzo się cieszę, że trafiłem do Resovii. To poukładany klub z szansami na drugą ligę. Treningi są dużo fajniejsze, niż na Ukrainie, gdzie przez cały czas się biega. W Rzeszowie ćwiczymy z piłką, nie brakuje też taktyki.
- Samo miasto bardzo mi się podoba, choć na zwiedzanie przyjdzie jeszcze czas. Nie bez znaczenia jest fakt, iż do Lwowa mam stąd zaledwie 160 kilometrów. Rozłąka z bliskimi nie będzie bolesna.

więcej | Tomasz Szeliga, Dziennik Polski

2009.02.14 | Zwycięstwo w sparingu

Wierna Małogoszcz - Resovia Rzeszów 1:2 (1:0)
bramki dla Resovii: 68' Walaszczyk (k), 73' Grabowski

Resovia: Pietryka, Pietrucha, Kozubek, Bogacz, Szkolnik, Piątkowski, Fryc, Madeja, Tyrkało, Korab, Jacenkiw oraz Pydych, Domoń, Grabowski, Walaszczyk, Danielak, Jakubowski, Smarzyński, Wiktor, Walczyk

Rzeszowianie kolejny raz pokonali byłego rywala z poprzedniego sezonu. bramkę wyrównującą strzelił z rzutu karnego Kamil Walaszczyk. Wynik podwyższył Szymon Grabowski po efektownej akcji Andrzeja Danielaka. Mecz był pechowy dla testowanego w Resovii Marcina Smarzyńskiego. Piłkarz przymierzany do gry w Resovii doznał kontuzji i zmuszony był opuścić boisko. W kadrze Resovii 45 minut zagrał testowany Igor Jacenkiw (Stal Kraśnik).

resoviacy.pl

2009.02.13 | Adam Sadecki prezesem sekcji piłkarskiej

Sekcja piłki nożnej Resovii ma nowego prezesa. Wakujące stanowisko objął Adam Sadecki, który w latach 1993 - 1997 pełnił funkcję prezesa CWKS Resovia. Wcześniej związany był również z sekcją koszykówki i siatkówki. Jak sam mówi: "Resovia to jego ukochany klub". Nowy prezes piłkarskiej sekcji jest absolwentem Wyższej Szkoły Inżynierskiej w Rzeszowie i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zarządza firmą Invest Partner zajmującą się doradztwem inwestycyjno - kredytowym.
Razem z nowym prezesem wybrano nowych członków zarządu sekcji. 16 lutego odbędzie się pierwsze zebranie nowego zarządu.

Dziennik Polski, resoviacy.pl

2009.02.12 | Z Arsenalu do Resovii

Ukraiński napastnik Witalij Tyrkało wzmocni formację ataku Resovii na rundę wiosenną sezonu 2008/09.
25 - letni wychowanek Karpat Lwów od kilku tygodni trenuje z drużyną rzeszowskich "pasiaków". Pięć lat temu Tyrkało bronił barw Tomasovii Tomaszów Lub., potem - na krótko trafił do Hetmana Zamość. Ostatnio występował w drugoligowej drużynie ukraińskiej - Arsenale Biała Cerkiew.
 


Mecz kontrolny w Dukli, Resovia - Czarni Połaniec | foto: Przełęcz Dukla

resoviacy.pl

2009.02.11 | Niespodzianka w Kielcach

Korona Kielce - Resovia Rzeszów 2:2 (1:2)
15' Hernani, 51' Cichos - 33' (k) Walaszczyk, 40' Pydych

Korona: Cierzniak, Szyndrowski, Szajna, Hernani, Bednarek, Popławski, Radulj, Jędryka, Kal, Cichos, Michałek oraz Misztal, Łatka, Nawotczyński, Markiewicz, Kozubek, Kuzera, Wilk, Zganiacz, Sobolewski, Konon, Cochos
Resovia: Król, Szkolnik, Bogacz, Baran, Pydych, Danielak, Walaszczyk, Piątkowski, Frończyk, Kruczek, Smarzyński oraz Domoń, Fryc, Jakubowski, Pietrucha, Grabowski, Wiktor
 


foto: Tomasz Kubicki | www.korona-kielce.pl

Remisem zakończył się sparingowy mecz resoviaków rozegrany w Kielcach na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Rzeszowianie zagrali ambitnie i do przerwy prowadzili 2:1.  Piłkarze pierwszoligowej Korony odrobili straty w 51 minucie meczu po strzale Cichosa. W drugiej połowie meczu duży wpływ na grę piłkarzy miały fatalne warunki pogodowe.

resoviacy.pl

2009.02.11 | Mayland sponsorem Resovii

Firma Mayland Real Estate, działająca w branży deweloperskiej została oficjalnym sponsorem drużyny piłkarskiej Resovii. Umowa pomiędzy przedstawicielem  firmy Mayland panem Radosławem Karczewskim i prezesem CWKS Resovia, Aleksandrem Bentkowskim została podpisana na dzisiejszej konferencji prasowej.
Mayland jest deweloperem realizującym projekty centrów handlowych w Europie Środkowej i Wschodniej. W Rzeszowie firma Mayland Real Estate przystępuję do realizacji Centrum Handlowo – Usługowego „Bella Dolina”. Inwestycja o powierzchni handlowej  188 000 m2 powstanie przy ul Lubelskiej.

resoviacy.pl

2009.02.08 | Zwycięstwo "pasiaków" na sztucznej murawie

Resovia Rzeszów - Czarni Połaniec 3:1 (1:1)
Frończyk, Walaszczyk (k), Kruczek

Resovia: Pietryka, Pydych, Baran, Kozubek, Szkolnik, Grabowski, Walaszczyk, Fryc, Tyrkało, Kruczek, Smarzyński oraz Walczyk, Frończyk, Pietrucha, Bogacz, Piątkowski, Korab, Wiktor, Danielak
Czarni: Daniel, Janaszek, Witek, Sobierajski, Mikoda, Korona, Łukawski, Szymański, Cecot, Maj, Janowski oraz Kiciński, Meszek, Gębalski, Jurek


W swoim drugim sparingu resoviacy zmierzyli się z drużyną Czarnych Połaniec (III liga świętokrzysko - małopolska). Mecz odbył się w Dukli na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Trenerzy Tułacz - Pacanowski testują kolejnych piłkarzy, którzy mogliby wzmocnić kadrę lidera III ligi lubelsko - podkarpackiej.  W następnym meczu kontrolnym resoviacy zmierzą się z kielecką Koroną.

resoviacy.pl

2009.02.02 | Resoviacy po pierwszym sparingu

Resovia Rzeszów - Start Wola Mielecka 3:0 (2:0)
Jakubowski, Kruczek, Madeja

Resovia: Król, Pydych, Baran M., Kozubek, Szkolnik, Jakubowski, Walaszczyk, Fryc, Tyrkało, Wiktor, Kruczek oraz Pietrucha, Bogacz, Fedan Madeja, Grabowski, Smarzyński, Korab
Start: Zawierucha, Radoń, Cisło, Murjas, Jaworski R., Pancerz, Biedrzyński, Ciuła, Siembab T., Perydzyński, Hadam oraz Mikrut, Jaworski S., Siembab Ł., Ogorzałek


24 piłkarzy Resovii przebywa na zgrupowaniu szkoleniowym w Straszęcinie. Z zespołem trenuje kilku przymierzanych do gry w „pasiakach” piłkarzy: Krzysztof Kruczek (Walka Zabrze), Marcin Smarzyński (Rozwój Katowice), Witalij Tyrkało (Karpaty Lwów), Sebastian Fedan (wychowanek). W kadrze na zgrupowaniu zabrakło Przemysława Pałkusa. Pomocnik Resovii z powodu przewlekłej choroby przebywa na leczeniu w jednej z lubelskich klinik.
Resoviacy rozegrali pierwszy w tym roku mecz sparingowy. Rzeszowianie, zagrali w eksperymentalnym składzie i pokonali
piątoligowców Startu Wola Mielecka 3:0. Wszystkie bramki padły po strzałach wychowanków Resovii.

resoviacy.pl

2009.02.02 | Wywiad z Tomaszem Tułaczem, trenerem piłkarzy Resovii

Tomasz Szeliga (Dziennik Polski) rozmawiał z Tomaszem Tułaczem, trenerem piłkarzy Resovii, który wyciska z zawodników siódme poty.

Od piątku przebywacie na zgrupowaniu w Straszęcinie. Jak wygląda harmonogram zajęć?
- Pobudka o 7.15, kwadrans później udajemy się na pierwszy trening - biegamy w terenie albo zaglądamy na siłownię. Na boisku ćwiczymy przed i popołudniu. Potem mamy odnowę czyli basen, solankę bądź saunę. O 20.30 spotykamy się w hali, gdzie pracujemy nad doskonaleniem techniki. Co drugi dzień mamy odprawę taktyczną z pokazem multimedialnym. Oglądamy wybrane fragmenty meczów, analizujemy naszą grę. Grafik napięty jest do granic możliwości. Przyjechaliśmy do Straszęcina na sześć dni i nie wolno nam zmarnować ani godziny. Od 26 lutego do 2 marca przebywać będziemy na obozie w Dukli. Tam jest duże boisko ze sztuczną trawą.

Tej zimy Resovia nie kupuje zawodników na prawo i lewo. Nie ma takiej potrzeby?
- Nie ma. Staramy się pozyskać tylko tych, którzy będą wzmocnieniem. Do transferów podchodzimy w sposób bardzo rozsądny.

więcej | TSz, Dziennik Polski

2009.01.29 | ZETO sponsorem Resovii

W dniu dzisiejszym odbyła się konferencja prasowa, na której podpisana została umowa sponsorska pomiędzy CWKS Resovią, a rzeszowską firmą ZETO - Rzeszów Sp.z o.o. Nowy sponsor "pasiaków" od ponad czterdziestu lat działa na rynku usług informatycznych i jest jedną z największych firm w tej dziedzinie w rejonie Polski południowo - wschodniej. W roku 2007 firma ZETO - Rzeszów znalazła się w gronie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju. Umowa obowiązywać będzie do czerwca 2009 roku.
Ponadto rzeszowska Resovia nawiązała współpracę z redakcją Dziennika Polskiego, który stał się patronem medialnym klubu.

resoviacy.pl

2009.01.28 | "Pasiaki" przed obozem

Do czwartku ma zostać wybrana kadra piłkarzy Resovii, którzy pojadą na zgrupowanie do Straszęcina. Docelowo ma ona liczyć 25 zawodników. W tej grupie będzie trzech piłkarzy, którzy jesienią nie grali w ekipie "Pasiaków".
- Paweł Cygnar, który trafił do nas z Zagłębia Sosnowiec, jest już naszym zawodnikiem - wylicza II trener rzeszowskiego klubu Bogusław Pacanowski. - Na obóz pojedzie także inny piłkarz, który trafił do nas z Sosnowca - Marcin Smarzyński. Zabieramy też Krzysztofa Kruczka, który w przeszłości grał już w Resovii, a ostatnio występował na Śląsku. Od kilku dni trenuje też z nami Witalij Tyrkało, który również ma szansę zadomowić się w naszej drużynie.
Do Straszęcina pojadą także Konrad Domoń i Michał Bogacz - kontuzjowani jesienią, teraz ćwiczący już z pełnym obciążeniem. Indywidualnie trenuje natomiast inny rekonwalescent Piotr Mazurkiewicz, który również leczył ostatnio przewlekły uraz. - W jego wypadku potrzeba jeszcze kilku tygodni, by bez ryzyka mógł wejść w normalny tryb zajęć - dodał szkoleniowiec Resovii. - Mamy też problem z Markiem Kusiakiem, który nabawił się urazu mięśnia.
W Straszęcinie rzeszowianie pracować będą nad szybkością, siłą oraz elementami taktyki. W poddębickim ośrodku zameldują się w piątek i przebywać w nim będą przez 6 dni. - Postaramy się pokazać nowym zawodnikom sposób, w jaki gramy i czego od nich oczekujemy - zakończył trener Pacanowski.

Super Nowości

2009.01.12 | Wywiad z nowym piłkarzem  Resovii, Pawłem Cygnarem

Z pomocnikiem Resovii rozmawiał, Tomasz Szeliga (Dziennik Polski):
Dlaczego Resovia?

- Dlatego, że złożyła ciekawą propozycję, że wiele dobrego słyszałem o trenerze Tomaszu Tułaczu, że sam chciałem zmienić klimat i wyjechać na pół roku z Sosnowca. W podjęciu decyzji pomógł mi Jarosław Piątkowski, z którym wspólnie występowałem w ekstraklasowym Zagłębiu.

Nie było innych propozycji? Pytam, bo jednak przechodzi Pan do niższej ligi.
- Propozycje były, także z klubów pierwszoligowych. Wybrałem Resovię, ponieważ zależało mi na tym, by grać w drużynie walczącej o konkretny cel i takiej, która ma przed sobą przyszłość. W Rzeszowie chcą budować silną piłkę i to jest dla mnie ważna wskazówka.

 więcej |  Dziennik Polski

2009.01.09 | Resovia po pierwszym treningu

O godzinie 15.15 na swój pierwszy, noworoczny trening wyszli piłkarze rzeszowskich "pasiaków".
W zajęciach przeprowadzonych na stadionie Resovii wzięło udział 23 piłkarzy. Wśród nich pojawił się nowy nabytek Resovii - Paweł Cygnar.
 

 resoviacy.pl

2008.01.05 | "Cyga" w Resovii

22 - letni zawodnik Zagłębia Sosnowiec - Paweł Cygnar został wypożyczony na rundę wiosenną sezonu 2008/09 do   trzecioligowej Resovii.
Nowy nabytek "pasiaków" gra na pozycji defensywnego lub bocznego pomocnika. Popularny "Cyga" jest wychowankiem Victorii Jaworzno. W dotychczasowej karierze piłkarskiej rozegrał 18 meczów w ekstraklasie.

 

2002/03  Victoria Jaworzno IV liga
2003/04  Przebój Wolbrom okręgowa
2004/05  Szczakowianka Jaworzno II liga
2005/06  Szczakowianka Jaworzno II liga
2006/07  Szczakowianka Jaworzno III liga
2007/08  Zagłębie Sosnowiec ekstraklasa
2008/09 (j)  Zagłębie Sosnowiec II liga

 

resoviacy.pl

2009.01.04 | Resovia wznawia treningi 

Piłkarze Resovii na pierwszym noworocznym treningu spotkają się 9 stycznia. W opracowanym przez trenerów planie przygotowań przewidziano dziesięć meczów sparingowych i dwa obozy szkoleniowe.  W dniach 30 stycznia – 4 lutego resoviacy trenować będą w Straszęcinie, a na przełomie lutego i marca wyjadą do poddębickiej Pustyni.
W kadrze „pasiaków” zapowiadane są pewne zmiany. Michał Mościński szuka dla siebie klubu w rodzinnych stronach. Do swoich klubów wrócą też prawdopodobnie Paweł Adamczyk (Stal Nowa Dęba) oraz Jakub Baran i Waldemar Złotek (Wisłok Wiśniowa). W kuluarach klubowych zapowiadane jest również odejście Kamila Oślizły.
W kadrze zespołu pojawić się mają po kontuzjach i chorobach piłkarze, którzy jeszcze niedawno stanowili trzon zespołu: Piotr Mazurkiewicz, Konrad Domoń, Michał Bogacz i Witold Jakubowski. Wśród byłych rekonwalescentów najbliżej optymalnej formy jest Jakubowski, który zagrał w ostatnim meczu ubiegłego roku. Forma trzech pozostałych jest wielką niewiadomą. W prasie trwają spekulacje na temat wzmocnień kadrowych. Wymienia się wiele nazwisk piłkarskich, jednak z oficjalnym potwierdzeniem ewentualnych transferów działacze sekcji się wstrzymują.

resoviacy.pl

2008.12.18 |  Sklep z pamiątkami Resovii

Stowarzyszenie Przyjaciół Piłki Nożnej "Resovia" i CWKS Resovia Rzeszów planują świąteczną niespodziankę dla kibiców Resovii. 30 grudnia w budynku klubowym przy ul. Wyspiańskiego 22, otwarty zostanie sklep z pamiątkami Resovii. 
Działaniem członków SPPN i władz klubu do Urzędu Patentowego zgłoszony został znak słowno-graficzny "Resovia" wykorzystywany przez producentów pamiątek sportowych.

    

Jest to drugi herb Resovii zastrzeżony w Urzędzie Patentowym.

resoviacy.pl

2008.12.15 |  Drugie miejsce orlików na BTE 2008 Mielec Cup

Drużyna orlików Resovii zajęła 2 miejsce w czwartej edycji halowego turnieju piłkarskiego BTE Mielec 2008 Cup. W turnieju, który odbył się 6 grudnia wzięło udział 12 zespołów podzielonych na dwie grupy.
W meczach grupowych resoviacy z rocznika 1998 pokonali Wisłę Sandomierz (3:0), Stal Mielec (4:0), BKS Lublin (2:0) i Limanovię (2:1). Porażka w ostatnim meczu fazy grupowej (MKS Dębica 0:1) nie odebrała  orlikom Resovii pierwszego miejsca w grupie. W finale 10-latkowie Resovii ulegli zdecydowanie najlepszym na turnieju piłkarzom MOSiR-u Bochnia 1:4.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został Rafał Górecki (MOSiR Bochnia), najlepszym bramkarzem Fabian Bober (Resovia). Królem strzelców został Marcin Kurek (Limanovia).

więcej | Dziennik Polski

2008.12.11 | OZPN przedstawił terminarz rundy wiosennej

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej przesłał do klubów III ligi lubelsko – podkarpackiej projekt terminarza rozgrywek rundy rewanżowej.
Pierwszą kolejkę rozgrywek zaplanowano na dzień 14 marca przyszłego roku. Ostatnia kolejka zostanie rozegrana 6 czerwca. Wicelider tabeli rozegra w dniach 13 i 17 czerwca dwa mecze barażowe o awans do II ligi. 19 i 28 kolejka rozegrana zostanie w środy (Resovia – Avia 1 kwietnia oraz Izolator – Resovia 27 maja). Mecz, na który czeka cały sportowy Rzeszów, czyli ligowe derby miasta rozegrane zostaną 25 lub 26 kwietnia.

pełny terminarz | resoviacy.pl

2008.11.22 | Resoviacy na turnieju halowym

Piłkarze Resovii na halowym turnieju "Zina Cup" organizowanym z okazji 80-lecia Unii Tarnów wystąpili w mocno okrojonym składzie. Odbiło się to na wynikach jakie osiągnęli rzeszowianie. Resoviacy zajęli ostatnie miejsce w swojej grupie i udział zakończyli na rozegraniu trzech meczów. Bezkonkurencyjna w grupie A i w całym turnieju okazała się drużyna Kmity Zabierzów. Pierwszoligowcy z Zabierzowa zdobyli komplet punktów w swojej grupie, a w finale pokonali Górników z Łęcznej 2:1.

grupa A
Resovia Rzeszów - Karpaty Krosno 2:3
Kmita Zabierzów - Motor Lublin  4:0
Resovia Rzeszów - Kmita Zabierzów 2:6
Motor Lublin - Karpaty Krosno 0:0
Resovia Rzeszów - Motor Lublin 0:7
Karpaty Krosno - Kmita Zabierzów 0:3
 

    mecze punkty bramki
1  Kmita 3 9 13 - 2
2  Motor 3 4 7 - 4
3  Karpaty 3 4 3 - 5
4  Resovia 3 0 4 - 12

grupa B
Unia Tarnów - Siarka Tarnobrzeg 4:2
KSZO Ostrowiec - Górnik Łęczna 2:3
Unia Tarnów - Górnik Łęczna 0:0
KSZO Ostrowiec - Siarka Tarnobrzeg 6:3
Unia Tarnów - KSZO Ostrowiec 1:0
Górnik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 6:0
 

    mecze punkty bramki
1  Górnik 3 7 9 - 2
2  Unia 3 7 5 - 2
3  KSZO 3 3 8 - 6
4  Siarka 3 0 5 - 16


mecz o 3 miejsce: Unia Tarnów - Motor Lublin 2:2 , 5-6 w rzutach karnych
finał: Kmita Zabierzów - Górnik Łęczna 2:1

resoviacy.pl

2008.11.22 | Sezon 1993/94, Resovia w II lidze (cz.17)

Resovia zaczynała nowy sezon w bardzo kiepskich nastrojach. Miesięczna przerwa w rozgrywkach okazała się zbyt krótka, aby zażegnać kryzys panujący w klubie. Zdaniem trenera Józefa Piechy, który przejął zespół w końcówce ubiegłego sezonu: "..sytuacja organizacyjna i finansowa klubu jest taka, że gorszej trudno już sobie wyobrazić". Zawodnikom nie można było zagwarantować najmniejszych stypendiów, toteż postawiono na czyste amatorstwo.
Przed rundą jesienną odeszli do Polonii Przemyśl Mariusz Rop i Robert Madeja. Zabrakło również podstawowego bramkarza "pasiaków" Andrzeja Białka, który wyjechał do Niemiec. Jego potencjalny następca Arkadiusz Nieć nie podjął treningów przed sezonem. W kadrze zabrakło również obrońcy Stanisława Skowrona (wyjazd zagr.) i Piotra Wierzbowicza (Stal Łańcut). Do Izolatora Boguchwała odeszli piłkarze grający do tej pory w drużynie rezerw Resovii: Nierojewski, Grzyb, A. Zieliński, Skiba. Na początku rundy zabrakło również w składzie Tutaka (wyjazd do Szwecji) oraz Abramczyka (kontuzja).

 więcej | resoviacy.pl

2008.11.19 | Znowu derby Rzeszowa

Po dzisiejszym losowaniu w siedzibie OZPN okazało się, że przeciwnikiem Resovii w półfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu będzie Stal Kwarcsystem Rzeszów.
W drugim półfinałowym meczu zagrają jedenastki Dynovii Dynów i Wisłoki Dębica. Mecze odbędą się najprawdopodobniej w marcu przyszłego roku. Dokładny termin nie został jeszcze ustalony. Gospodarzami półfinałów będą Stal Kwarcsystem i Dynovia Dynów.

 resoviacy.pl

 

 


23  25
 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| ...do strony głównej |

 
© 2006 | resoviacy.pl  serwis informacyjny CWKS Resovia Rzeszów | design by